ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор школи І.О.Кошицький
«_____»_______________2017 р.
«Батьківський університет знань»
на 2017-2018 н. р.
СХВАЛЕНО
Засідання педагогічної ради
Протокол №____від________2017 р.
Вступ
Сімя відіграє визначну роль не лише у формуванні особистості дитини, а й суспільства в цілому. Сімя разом зі школою створює той важливий комплекс факторів і умов виховного середовища, який визначає ефективність усього освітнього процесу. Тому важливо налагодити тісний взаємозв’язок між школою й родиною, а також допомогти батькам оволодіти основами психолого-педагогічних знань, які необхідні для особистісного розвитку дитини.
Головне завдання педагогічного колективу школи – залучити батьків до виховного процесу, використовуючи їх творчі можливості у позакласній роботі, організувати дієву співпрацю в усіх напрямках виховної роботи, стимулювати їхню активність, зробити союзниками навчального закладу.
Сім’я в системі відносин із навчальним закладом має бути рівноправним учасником процесу навчання й виховання школярів, а не допоміжною ланкою. Тому роботу батьківського всеобучу у минулому році намагалися організовувати так, щоб покращити партнерські стосунки між педагогами і батьками з єдиною метою – забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Заняття батьківського всеобучу в 2016-2017 н. р. проходили щоквартально. На першому занятті провели загальношкільні батьківські збори, ознайомили батьків з організацією проведення навчально-виховного процесу, планом роботи на 2016-2017 н. р. Батьки також заслухали звіт піклувальної ради про використання батьківських коштів. Пізніше батьки переглянули концерт, приурочений 25-річчю школи, який підготували учні та вчителі.
На другому занятті практичний психолог Вознюк Л.В. порадила батькам, як виявити здібності дитини та їх розвинути, а також розповіла про роль родини в підтримці дитини. Батьки прослухали інформацію про результати рейдів-перевірок, зроблених членами Ради організаторів шкільного життя «Лідер».
Трете заняття розпочалося з ознайомлення батьків з результатами опитування учнів «Що я думаю про себе та свої вольові якості?», пізніше практичний психолог запропонувала батькам діалог «Значення родини в подоланні дитиною негативних рис характеру». Педагог-організатор Віннік Л.Г.провела відкритий захід, на якому учні розповіли про звичаї та традиції українського народу щодо зустрічі весни. Потім Лариса Григорівна розповіла про виховання в учнів національної самосвідомості, гідності на основі звичаїв, традицій українського народу та засобів етнопедагогіки.
На четвертому занятті батьки ознайомилися з порядком закінчення 2016-2017 н.р. та проведення ДПА, навчальної практики та екскурсії, оздоровленням дітей, прослухали про правила безпеки для дітей та батьків під час літніх канікул та висловили свої думки з приводу планування роботи на новий навчальний рік.
Основними завданнями педагогічного всеобучу батьків у 2017-2018 н. р. є:
- ознайомлення батьків з усіма новими нормативними документами, що регулюють навчально-виховний процес у школі;
- формування партнерських стосунків між школою і батьками;
- здійснення психологічного супроводу виховання ;
- залучення батьків до організації та участі у позакласній діяльності;
- виявлення труднощів у вихованні, які відчувають батьки.
Тема батьківського всеобучу: «Формування партнерських стосунків між школою і сім’єю з метою гармонійного розвитку особистості учня».
Заняття «Батьківського університету знань»
І заняття
1.Загальношкільні батьківські збори «Про організацію проведення навчально-виховного процесу»:
-
- привітання батьків з новим навчальним роком;
- звіт голови піклувальної ради про використання коштів.
2.Ознайомлення з планом роботи батьківського всеобучу на 2017-2018 н.р.
3. Зустрічі з класними керівниками.
ІІ заняття
1.Дискусія «Шкільна форма: «за» й «проти» (думка батьків, учнів, педагогів).
2.Що зміниться в освіті відповідно до нового закону «Про освіту».
3. Обмін позиціями «Труднощі шкільного уроку. У чому вони полягають?».
4.Класні батьківські збори.
ІІІ заняття
1.Ознайомлення з результатами опитування батьків «Чи знаєте Ви здібності своєї дитини? Чи допомагаєте розвитку обдарованості Вашої дитини?»
2. Педагогічне дефіле «Наші таланти».
3.Класні батьківські збори.
ІV заняття
1.Про порядок закінчення 2017-2018 навчального року і проведення ДПА.
2.Про навчальну практику та екскурсії.
3.Усний журнал «Перегортаючи сторінки…» (про підсумки навчального року).
4.Про оздоровлення дітей.
5.Профілактика травматизму та загибелі дітей та дотримання правил безпеки під час літніх канікул.
6. Класні батьківські збори.